خدمات نصب و راه اندازی شبکه پارمونت
شرکت مهندسی پارمونت در حوزه پشتیبانی شبکه به سازمان ها و شرکت ها خدماتی چون مشاوره رایگان برای اجرای طرح و یا پیاده سازی طرح نهایی شبکه، خدمات پشتیبانی شبکه و … را ارائه می‌دهد.

خدمات نصب و راه اندازی شبکه به چه شکل است؟
نصب و راه ‌اندازی شبکه کامپیوتری یک مرحله قبل از شروع پشتیبانی شبکه  و یکی از مراحل اصلی و مهم خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری است که خود مسیری مناسب برای بکارگیری بهینه و به صرفه از سیستم های کامپیوتری و اجزای آن است. در گذشته تعداد کمی از سازمان ها و کسب و کار ها از کامپیوتر ها و شبکه های کامیپوتری استفاده میکردند. اماامروزه شبکه های کامیپوتری به یک زیر ساخت اصلی در شرکت ها وسازمانها مبدل شده است.

نصب و راه ‌اندازی یک شبکه از قسمت های اصلی و مهم خدمات شبکه های کامپیوتری می‌باشد که خود مسیری مناسب برای بکارگیری بهینه و به صرفه از کامپیوتر و اجزای آن است.

پارمونت با به کارگیری دانش و تخصص کارشناسان خود، با تسلط کامل بر روی صفر تا صد مراحل نصب و راه‌ اندازی شبکه‌ های داخلی سبب خواهد شد که مشتریان بدون هیچ نگرانی بابت راه اندازی شبکه، طراحی، زیر ساخت، کابل کشی و … روی فعالیت ‌های خود تمرکز کنند

پارمونت نصب و راه اندازی شبکه به چه شرکت ها و سازمان هایی توصیه میکند؟
هدف از طراحی و پیاده سازی شبکه کامیپوتری، فراهم کردن یک بستر برای ارتباط یکپارچه باکمترین درصد خطر نفوذ و امنیت بسیار بالا می باشد. بر اساس این تعریف می توان گفت که نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری به شرکت ها و کسب وکارهایی توصیه می شود که برای ارتباطات درون سازمانی خود نیازمند یک ارتباط امن و یکپارچه میان واحد های سازمانی خود هستند.

در حالت کلی می توان گفت که نصب و پیاده‌ سازی شبکه‌ و همچنین راه اندازی شبکه ‌های درون سازمانی به‌صورت کلی در دو مدل ارائه می شوند.

خدمات پسیو شبکه ( زیرساخت و سخت افزار شبکه)
خدمات اکتیو شبکه ( نرم افزارها و سرویس ‌های شبکه)

خدمات پسیو شبکه

 مهمترین بخش راه اندازی یک شبکه تجهیزات مرتبط با زیرساخت می باشد .

پسیو در لغت به معنی غیرفعال است و به تجهیزاتی گفته می شود که فعالیتی بر روی دیتاهای در حال عبور انجام نمی دهند.به بیان دیگر می توان گفت به خدمات نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه که وارد مرحله پیکربندی نمی گردد پسیو گفته میشود.مهمترین قدم در انجام پسیو شبکه ، طراحی استاندارد، پیاده سازی نقشه طراحی شده و استفاده از قطعات با کیفیت می باشد.

در گذشته دسترسی به اطلاعات به سختی صورت می گرفت .ولی در عصر امروز و با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی دسترسی به اطلاعات به راحتی صورت می گیرد .راه های مختلفی برای دسترسی به اطلاعات وجود دارد، و مهمترین آن ها شبکه سراسری اینترنت می باشد .

اولین گام برای راه اندازی یک شبکه کامپیوتری، انتخاب فناوری مناسب شبکه ، مطابق با نیازهای مورد نظر ما می باشد انتخاب سخت افزار مناسب برای پسیو شبکه ، اصلی ترین بخش در راه اندازی یک شبکه می باشد .

مانند انتخاب نوع کابل ، سوئیچ ، روتر ، سرور و … .در مرحله بعدی ، می توان به خرید و نصب سخت افزارهای مناسب اشاره کرد.گام آخر، تنظیمات و انتخاب نوع پروتکل های ارتباطی درون سازمانی می باشد.

چنانچه در انتخاب زیرساخت و قطعات سخت افزاری اشتباهی رخ دهد ، ممکن است در مراحل راه اندازی شبکه با مشکل رو به روشوید.

انواع خدمات پسیو شبکه :

        طراحی شبکه و نقشه آن

        کابل کشی

        کابل کشی تلفن و نصب سانترال

        UPS کابل کشی برق

        داکت شکی و ترانکینگ شبکه

        نصب پریزها ، کیستون ها

        نصب رک و اتاق سرور

        نصب دوربین مداربسته تحت شبکه

        نصب سنسورها و تجهیزات هوشمندسازی جهت کنترل شبکه و زیرساخت

        نصب سیستم های اعلام و اطفاء حریق برای بخش های حساس مانند اتاق سرور

        نصب تجهیزات شبکه مانند سوئیچ ، روتر ، سرور و …

منبع: yun.ir/ri7roe

خدمات پشتیبانی شبکه پارمونت

خدمات اکتیو شبکه  مانند نرم افزارها و سرویس‌های شبکه شامل چه خدماتی هستند؟
درخدمات پسیو  پروژه‌ های نرم ‌افزاری و نصب و پیاده ‌سازی سرویس ‌ها و سیستم‌ های شبکه‌ ارائه می شوند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به خدمات نصب و راه اندازی شبکه و سرویس های شبکه پارمونت:

دیدگاهتان را بنویسید