VoIP چگونه کار می کند؟
VoIP چگونه کار می کند؟

تماس های تلفنی یکی از انواع ارتباط است که از دیرباز مورد علاقه بشر بوده است. تا گذشته ای نه چندان دور این ارتباط تنها از طریق خطوط آنالوگ و برروی زوج سیم های مسی که از مرکز مخابرات تا داخل منازل کشیده شده بود میسر بود. در این روش صدا توسط گیرنده های تعبیه شده در گوشی تلفن به سیگنالهای الکتریکی تبدیل می شوند و مسیر گوشی تا مرکز تلفن را برروی سیم مسی طی می کنند.

تلفن اينترنتي يا VoIP، امكان مكالمات تلفني را روي بستر شبكه يا IP فراهم مي سازد. سيستم هاي تلفني VoIP نسبت به مراكز تلفن معمولي، پايداري و انعطاف بيش تري دارند. تلفن هاي معمولي با سيگنال هاي آنالوگ كار مي كنند و مشكلات زيادي را به همراه دارند اما سرويس VoIP با سيگنال هاي ديجيتال كار مي کند. بر اين اساس، اين تلفن ها با كاربري بسيار آسان تر، مي توانند كيفيت به مراتب بالاتري را در اختيار كاربران قرار دهند.

در این تکنولوژی صدا و یا هر نوع داده دیگری در ابتدا به داده های دیجیتال تبدیل می شود، در صورت نیاز فشرده سازی می شود و در نهایت به بسته های کوچک صوتی تقسیم میشود و بر روی بستر شبکه IP و با استفاده از پروتکل TCP/IP به سمت مقصد ارسال میشود.

روش هاي برقراري ارتباط تلفني در حال تغيير است. امروزه براي برقراري ارتباط تلفني راه دور اغلب از تكنولوژيي به نام VoIP استفاده می شود. VoIP يك روش براي تبديل سيگنال هاي آنالوگ صوت به داده هاي ديجيتال است كه از طريق اينترنت منتقل ميشوند.

مطالب مشابه
پارمونت
پارمونت
نظرات
   دیگر نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
پارمونت - https://t.me/ParmoGroup
پارمونت - https://www.linkedin.com/company/11297326
پارمونت - https://www.instagram.com/parmonetwork
پارمونت - FaceBook
پارمونت - twiter
تهران - خیابان جمهوری - خیابان دانشگاه شماره 35
تمامی حقوق سایت متعلق به گروه مهندسی پارمونت می باشد.کپی مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.
طراحی و اجرا گروه مهندسی پارمونت
پارمونت