محققانی از گروه امنیتی کرتاف ( chertoff ) ا (اخیرا لیستی درباره ی بزرگ ترین تهدیدات امنیتی سال 2019 را در اختیار مشتریان خود قرار دادند .

اخیراً با رشد غیر قابل چشم پوشی از باج افزارها هنوزم مجرمان از این باج افزارها سود خواهند برد در این روش قربانیان به صورت تصادفی انتخاب می شوند با روش جدیدی که این باج افزار ها در پیش گرفتن بصورت خیلی آرام در پس زمینه سیستم قربانی اجرا  می‌شوند و از منابع سخت افزاری  دستگاه های آنها برای ماین کردن ارز های سایبری استفاده می کنند .

 1. تخریب نرم افزاری  

در حالیکه بهره برداری از نقص های نرم افزاری یک تاکتیک طولانی مدت است که در حملات اینترنتی استفاده می شود، تلاش برای فعال کردن فرآیندهای توسعه نرمافزار نیز در حال افزایش است. در بعضی موارد توسعه دهندگان نرم افزار مورد حمله قرار می گیرند وقتی که کدهای نرم افزار پیچیده تر و پویاتر می شود فرصت فساد و آلودگی نیز افزایش پیدا می‌کند درسال 2019 , دسترسی که در نرم افزارهای شخص ثالث از طریق  back channel وجود دارد , با بای پس شدن و آلوده شدن این نرم افزارها به راحتی سیستم و شبکه نیز  آلوده می شود .

 1. ترقی حملات به اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده

چرا مردم به بانک دستبرد میزنند , در آنجا پول هست . با  افزایش استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در معاملات روزانه ،سازمان هایی که در سیستم معاملات خود از ارزهای رمزنگاری شده استفاده می کنند شانس بیشتری برای مورد حمله قرار گرفتن دارد .

 1. جنبش داخلی در قانون حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات

نقض در  اجرای قوانین GDPR و Privacy Privacy Consumer، باعث میشود تا تلاش های داخلی در زمینه امنیت اطلاعات جامع و قوانین حفظ حریم خصوصی را انجام دهیم.هرچند علاقه ی کم  کاخ سفید احتمالا پیشرفت را کند می کند. انتظار می رود دیگر دولت ها به دنبال رهبری کالیفرنیا اگر کنگره اقدامی نکند، توسط شرکت های فن آوری یا وزارت دادگستری انجام شود.

 1. تهدیدهای سایبری و نقش آن در انتخابات

ترس، عدم اطمینان و شک و تردید در مورد امنیت سایبری در فن آوری های انتخابات دولتی و محلی ادامه می یابد و بی تاثیر نخواهد بود برای  ایالات متحده در انتخابات ریاست جمهوری و عمومی در سال 2020

 1. سهام فرآیندهای  آسیب پذیری

فرایند صلاحیت آسیب پذیری ایجاب می کند اطلاعات آسیب پذیری نادیده گرفته شود یا به فروشنده و تامین کننده اطلاع داده شود از زمانی که این نقص برطرف شود و یا می تواند از این دانش  برای مقاصد امنیت ملی و اجرای قانون، مانند جمع آوری اطلاعات، عملیات نظامی مورد استفاده قرار می گیرد. قرار گرفتن در معرض و بهره برداری نقص، آژانس امنیت ملی، خواستار رسیدگی به مسئله سهام آسیب پذیری با تقلیل مقیاس به سمت افشای اطلاعات شد.

 1. مقاومت همیشگی بخش خصوصي و CISA

اشتراک گذاشتن اطلاعات  باعث بهبود امنیت می شود با توجه به اینکه اطلاعات بخش خصوصی و عمومی رد و بدل می شود اگرچه باعث افزایش دانش بخش خصوصی می‌شود اما بخش خصوصی همیشه در افشای اطلاعات و نقص‌های امنیتی تردید دارد چون با افشای این اطلاعات و نقص ها ممکن است از آنها استفاده شده و مورد حمله قرار بگیرد.

 1. ابهام در خطوط دفاعی

سازمان ها همچنان درتردید تاثیر مبارزه و اجرای خطوط اول و دوم دفاع سایبری درحال بحث هستند. در حالی که یک توافق عمومی وجود دارد که خط اول متشکل از عملیات های امنیتی اطلاعات است و خط دوم مسئول نظارت بر ریسک های سایبری است، کارکنان امنیتی، مدیران ریسک و سازمان های نظارتی به طور پیوسته در اجرای عملی این مفاهیم نیستند. ابهام در این زمینه می تواند پیامدهای قابل ملاحظه سازمانی و کاهش خطر را داشته باشد.

 1. تهدیدات شبیه سازی شده برای اندازه گیری اثربخشی  

سازمان ها با استفاده متعدد از مدل MITER ATT & CK و خلق محصولات جدید و خدماتی برای ارائه مدل های بهتر و گرانقیمت مرتبط با تاکتیک های تهدید، تکنیک ها و رویه ها (TTP) در بر می گیرد.  2019در سال  افزایش محصولات و خدمات را مشاهده می کنیم که می تواند کمپین های تهدید کننده را مدل سازی کند و استراتژی های فرایندها و فن آوری های موجود را که به این TTP ها اشاره دارد، نشان دهد.

 1. پیدا کردن راه حل مهاجرت به فضاهای ابری 

سازمان های قدیمی ترجیح می دهند ، با توجه به ماهیت حساس اطلاعات، از طریق دایرکتوری ویا اکانت ممتاز  ابزارهای خود  را مدیریت کند با افزایش استفاده از فضای ابری و پروتکل های امنیتی معنای آنها سازمان ها روز به روز درحال مهاجرت به اینگونه فضاها است و این خود نیز کمک شایانی به افزایش امنیت فضاهای ابری می کنند.

 1. افزایش  احراز هویت از طریق موبایل

پذیرش و استفاده از بیومتریک، تشخیص چهره، کد QR و غیره از طریق دستگاه های تلفن همراه افزایش می یابد، زیرا سازمان ها و کاربران اعتماد می کنند که این روش ها امنیت بیشتری را به عناصر در حال حاضر “ناامن” در مکان هایی مانند غرفه های رای گیری، ثبت نام DMV و غیره

 1. مشتریان به طور فزاینده ای روی مدیریت موثر ریسک تمرکز می کنند

اثرات عملیاتی nonPetya به FedEx و نقض داده ها به Equifax نه صرف هزینه های مورد – در هر دو مورد، مشتریان با پای خود رای دادند و شرکت ها درآمد را از دست دادند.

علاوه بر این، Equifax در برابر چندین استاندارد امنیتی اطمینان (مثلا PCI) تایید شده است. بنابراین مشتریان نه تنها به طور فزاینده ای اطمینان حاصل می کنند که ارائه دهندگان خدمات برنامه های امنیتی سایبری را در دست دارند، بلکه به دنبال اقدامات مبتنی بر انطباق برای اثبات اثربخشی واقعی خواهند بود.

کارشناسان و متخصصان امنیت شبکه گروه مهندسی پارمونت با استفاده از متد روز و تجربه کافی در زمینه پشتیبانی شبکه و مقابله با باج افزار ها توانسته اند همیشه محیط های نرم افزاری و سخت افزاری امنی برای مشتریان خود فراهم کنند. ازین رو اعتماد به این مجموعه دلگرمی بیشتر در جهت ارائه خدمات بهتر از طرف مجموعه پارمونت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید