در هر سازمان و کسب وکاری اهدافی دنبال می شود که برای رسیدن به این اهداف نیازمند بستری مناسب و کارآمد برای ارتباط هرچه بهتر کارکنان سازمانی نیازمندیم.این بستر شبکه کامیپیوتری نام دارد. شبکه از سیستم های متصل به هم به وجود می آید که کلاینت وکاربرانی از آن استفاده میکنند.شبکه کامپیوتری میتواند از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری به مشکل برخورد کند. از این رو لازم است که از پشتیبانی کامل بهره مند باشد.  در پشتیبانی شبکه عموما از توانایی و علم پشتیبان شبکه استفاده می کنیم. (Network Architect)  معمار شبکه نام دیگر پشتیبان شبکه است.

تیم پشتیبانی شبکه مسئول ساخت و راه اندازی شبکه ای استاندارد برای سازمان است و ارزیابی و حفظ و نگهداری شبکه را برعهده دارد. با پارمونت همراه باشید.

تیم پشتیبانی شبکه قبل از هر اقدامی وظیفه دارد به این مسائل بپردازد.

ارزیابی و بررسی شبکه:

تیم پشتیبانی شبکه با توجه به نوع شبکه ، اندازه شبکه ، وضعیت جغرافیایی شبکه و باز بودن یا بسته بودن شبکه تعداد کاربران و کلاینت ها باید بتواند فلکسیبل و انعطاف پذیر بوده  و قادر به انجام تغییرات شبکه باشد.

وظایف  تیم پشتیبانی شبکه

نرم افزار های مدیریت شبکه :

تیم پشتیبانی شبکه باید متشکل از افرادی باشد که توانایی کاملی در شبکه و تخصص های مختلف آن داشته باشد. از این رو بتواند به نرم افزار ها وتخصص های مختلف تسلط داشته باشند.

پشتیبانی از سخت افزار شبکه

تیم پشتیبانی شبکه باید به پسیو و سخت افزار شبکه تسلط داشته باشد.

 4 تکنولوژی نوین شبکه  

Wi-fi 6

این تکنولوژی که از سال 2019 راه اندازی شده  باعث افزایش چشمگیر سرعت شده و راندمان پهنای باند را به شکل قابل توجهی افزایش داده است. wi-fi 6  باعث پیشرفت بزرگی شده است بدین ترتیب که افزایش تعداد دستگاه های به کاربرده شده در محیط مورد نظر است که میتواند سرعت نه یک دستگاه بلکه تعدادی از دستگاه ها را زیاد کند. از این رو سبب میشود که  مصرف برق کاهش یابد.

5G

این تکنولوژی اخرین نسخه از اینترنت وایرلس است و باعث افزایش سرعت و کاهش مصرف باتری در گوشی های همراه شده است. و به عنوان اتصال WAN نیز به کاربر می رود.

Digitized spaces

فناوری فضای دیجیتال به مدیران شبکه این امکان را می دهد که مناطقی که سرویس بی سیم ضعیف است پیدا کنند و مشکل را حل کنند. و امنیت را به شکل ساده تری برقرار کنند.

SD-Wan

این تکنولوژی که در سازمان ها کاربرد بسیاری دارد شبکه ای است که توسط  یک نرم افزار در WAN  گسترش می یابد، به شرکت ها امکان می دهد WAN  هایی با قابلیت هایی بالاتری بسازند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید